Будинок на Милославській як приклад успішного проектування

В 2015 році наша проектна компанія вирішила взяти участь в роботі з розробки проектної документації житлових будинків (з виділенням частки квартир для потерпілих від діяльності «Еліта-Центру») по вулиці Милославська в Деснянському районі Києва. Замовником робіт виступило Комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ».

Цей тендер на розробку проектної документації, що проводив Забудовник через систему «Прозоро», «Фундамент Проект» успішно виграв і зараз компанія розробляє проектну документацію.

«Будинок складається з 3-х секцій –  двох житлових секцій  в 24-х і 16-и поверхів та 3-поверхової секції – блока соціально-побутового обслуговування (БСПО), який наша проектна організація запропонувала розмістити між житловими секціями.

Житлові будинки запроектовані у формі трилисників. Матеріал для стін та перекриття – збірні залізобетонні панелі виробництва ДБК-3». Конструкція панелей для житлового будинку була

 вдосконалена, тепер вона – з більшими можливостями. Так, по-перше, з’явилась можливість будувати будинки до 24-25 поверхів. По-друге, частина однокімнатних квартир проектується із можливістю вільного  перепланування. Секція-вставка (БСПО) проектується з монолітного залізобетону, що відкриває можливості різних перепланувань», –  розповідає головний архітектор-проектувальник Наталія.

Треба також відзначити, що в цьому будинку розроблено окремо однокімнатні квартири під студію (панель перекриття опирається по 3-х сторонах) та звичайні однокімнатні – опертя по 4-х сторонах. Додамо, що в трикімнатних квартирах передбачено ще й по 2-а великі санвузли


Будинки гармонійно вписуються в архітектурний ансамбль новобудов по вулиці Милославській – за формою, поверховістю і кольоровою гамою вони подібні до споруд, вже зведених поруч.

 «Електричні комунікації замонолічені ще на ДБК. Прямо на заводі в плитах перекриття закладається труба (з кабелями або без них), а на будівництві панелі просто збираються як конструктор.

Водопостачання квартир забезпечується  через вузли обліку, які розташовані в місцях загального користування  (як і у випадку з системою опалення), а труби в квартири заходять в підрізках панелей. Це означає, що в панелі товщиною 160  мм робиться порожнина висотою в 60 мм, яка задумана спеціально для комунікацій водопостачання та опалення», – додає головний інженер-проектувальник по цьому об’єкту Ольга.


Стінові панелі монтуються на цементно-піщаному розчині на плити перекриття. Вертикальні та горизонтальні шви між стіновими панелями та плитами перекриття замонолічуються також цементно-піщаним розчином.

Будинок утеплюється  плитами з мінеральної вати, а в житлових приміщеннях, що примикають до сходових клітин, утеплення здійснюється ще й зсередини.


Назад