В наших будинках ми практикуємо опертя панелей перекриття на 3 сторони

Пане Анатолію, розкажіть, будь ласка, які бувають типи опертя панелей перекриття?

Існує чотири типи опертя панелей перекриття:

І-й – опертя на 4 сторони – панельна плита опирається рівномірно на 4 несучі стіни.

ІІ-й – опертя на 3 сторони – опирається на 3 стіни, воно дозволяє не ставити несучу стіну між кімнатами запроектованої квартири.

ІІІ-й – опертя на 2 сторони. На дві сторони в основному опираються так звані балочні плити – вони ставляться в коридорах між квартирами.

ІV-й – опертя на 4 сторони, одна сторона – вільна.

ІV-й тип опертя розрахований на будинки у вигляді «трилисника». «Трилисник» – це будинок з трьох житлових секцій. По центру такого будинку і кладуться ці плити, які з чотирьох сторін повноцінно опираються на внутрішні панелі стін. Такий будинок-трилисник є на вулиці Межевій в Подільському районі Києва, такі будівлі ми проектували і для житлових масивів на вул. Глушкова (Голосіївський район) й на вул. Гмирі (Осокорки).

На зображенні – проект будинку-трилисника по вул. Межевій

На цьому плані – один з наших будинків-трилисників. По центру (виділено червоним) вказано місце, де використовується ІV-й тип панелей перекриття.

Якщо вже зайшла мова про будинки, то яких форм, окрім трилисника, вони переважно бувають?

-Окрім будинків-«трилисників», є ще так звані будинки-«точки» (будинок-вежа чотирикутної форми) та будинки-«пластини» – довгі будинки прямокутної форми. Вони в свою чергу поділяються на широтні (розташовані вздовж осей широт, вікна виходять на північ і південь) та меридіанні (вздовж меридіанів, вікна виходять на захід і схід).

– Коли «Фундамент Проект» почав займатися проектуванням будинків, де використовується опертя панелей перекриття саме по 3-х сторонах і які позитиви несе такий підхід?

– Ми почали проектувати такий тип опертя, як опертя плит (панелей) перекриття по 3-х сторонах ще 5 років тому.

Позитив опертя панелі перекриття на 3 сторони в тому, що воно дозволяє власнику квартири переплановувати житло як він хоче, не руйнуючи несучу плиту-міжкімнатну перегородку, яка присутня в помешканні, де заплановано перекриття по 4-х сторонах. Щоправда, опертя по 3-х сторонах передбачає додаткове армування задля забезпечення стійкості конструкції.

На цьому плані вказано стіни, на які опирається панель перекриття (червоними стрілками – опертя по 4-х сторонах, зеленими – по 3-х). Червоним хрестиком позначена стіна з гіпсокартона, яку власник може демонтувати і розширити кімнату.

Чи вірно казати, що використовувати опертя панелей на 3 сторони можна для будь-якого типу будинків?

В принципі, планування помешкання, де плити перекриття опираються на 3 сторони, можливе для будь-яких будинків.

Які ще мають особливості будинки, які ми проектуємо?

Особливість наших будівель, зокрема, в тому, що вони є збірними і будуються відносно швидко. Також відзначу, що ми шукаємо і знаходимо ті планувальні рішення, які б задовольнили вимоги до комфортного житла навіть найбільш вибагливого клієнта.


Назад