Проектування: від концепції до реалізації

Основний напрямок діяльності компанії «Фундамент Проект» – проектування і зведення житлових і громадських будівель, в тому числі на базі безкаркасних великопанельних будівельних систем.
Перший безкаркасний великопанельний будинок в Україні побудований в 1966 році (житловий масив «Воскресенський»). За 50 років в великопанельному житловому будівництві відбулися значні якісні і кількісні зміни, і цей метод став основним в масовому будівництві. За ці роки перевірено досвідом в будівництві різні конструктивні схеми блокових, панельних і великопанельних будинків, конструкції і з’єднання стінових панелей і панелей перекриттів, інші вузли і деталі.
Вивчаючи досвід і напрацювання попередніх років, комплексна проектна команда компанії «Фундамент Проект» намагається йти в ногу з сучасними архітектурними тенденціями, веде пошук раціональних конструктивних схем різних за поверховістю будівель і споруд, що відповідають вимогам сьогоднішнього будівельного ринку.
За порівняно невеликий період діяльності колективом компанії розроблені і впроваджені в життя нові великопанельні житлові будинки в широкому діапазоні, а саме: 5-9 поверхів, 10-18 поверхів, 19-27 поверхів.
Родзинка конструктивної і планувальної схеми в тому, що вдалося реалізувати в осередку 3,3х5,7 м спирання панелі перекриттів по трьох сторонах. Це, в свою чергу, дозволяє в великопанельному будинку реалізувати для малогабаритних квартир «смарт-планування» – в загальному просторі в осередку 6,6х5,7 м площею понад 30 кв. м.
Дана розробка дозволила розширити об’ємно-планувальні можливості для малогабаритних квартир і для створення індивідуальних інтер’єрних рішень.
«Фундамент Проект» ставить перед собою завдання розвивати напрямок повнозбірного великопанельного домобудівництва, впроваджуючи сучасний європейський досвід, удосконалювати планувальні та конструктивні системи, що дозволяють отримати в стислі терміни недороге за житло з широкими можливостями для життя людини, створення затишного індивідуального середовища для проживання.
На думку фахівців компанії, сьогодні на процес проектування впливають такі чинники:
-обмежені можливості використання індивідуальних конструкцій;
-жорсткі нормативні рамки в архітектурі та проектуванні внутрішнього простору;
-технологічні особливості заводів ЗБК;
-підвищення власної кваліфікації.
Вивчення теми вимагає часових і фінансових витрат (впровадження системи BIM – параметричного моделювання, яке дозволяє знизити терміни проектування і звести помилки до нуля).
До чого прагне компанія «Фундамент Проект»
-
напрацювати власну базу технічних рішень;
-
вивчити ринок збірного залізобетону і впровадити європейську культуру проектування в Україні;
-
вчитися новому і відточувати свою майстерність;
-
створити різноманітну архітектуру на єдиній технологічній основі;
-
розробити універсальні технічні рішення з’єднань збірних стінових конструкцій і панелей перекриттів, щоб отримати широку можливість монтувати з них житлові будинки котеджного типу, модульні будинки з урахуванням сучасних модних архітектурних тенденцій.
Будiвельний журнал
No5-6 (117-118), 2015
Назад